16 Şubat 2015 Pazartesi

Kadın Deyince

Kadın deyince;
Anneliği, eş oluşu, kardeşliği, sıcacık kalbi gelmeli aklımıza.
Kadın deyince;
Bir inci tanesi gibi güzelliği, zarifliği, kıymeti gelmeli aklımıza.
Kadın deyince;             
Bir fincan kahvenin hatırı, sıcacık sohbetlerin huzuru,sevgi dolu yuvaların sebebi gelmeli aklımıza.
Gözyaşı değil,cinayet değil, son günlerde ve çoğu zamanlarda yaşananlar değil.


4 yorum:

 1. tabi ki özlemciğim zarif kadın isteyen zarif davranmayı öğrenecek!

  YanıtlaSil
 2. kadın deyince; adının cinayetlerle ve kan donduran sebeplerle anılması , anılmak zorunda bırakılması acımasız ve bir o kadar da anlamsız. Maalesef kötülük her zaman ve her toplumda var ama en çok kadınlar ve çocuklar üzerine olunca ve bunun amacı kadının kadınlığını kullanmak olunca zaten çirkin olan daha da çirkinleşiyor. öyle ya da böyle bilmeyenlerin öğrenmesi gerekiyor tabi ki Havvacığım, zerafeti de, insanlığı da.
  aslında yazdıklarım tüm insanlar için geçerli ancak o zaman dünya daha bir yaşanılır olur.

  YanıtlaSil
 3. çok haklısın bu yaşananlar bizi derinden etkiledi toplumda bir kadın olarak endişelerimiz arttı dilerim bu son olur ve bu suçu işleyenler ortak olanlar tez zamanda layıklarını bulurlar ...

  YanıtlaSil
 4. çok teşekkürler canım duygularını benimle de paylaştığın için.
  ben çocuklarımı yalnız bir yere göndermemek için çok uğraşıyorum. ancak büyüyorlar ve bazen zorunlu olarak bazen de aslında çok çok nadiren de yalnız bir yere gittiklerinde tembih tembih üstüne rahat bırakmıyorum. onlarda sıkılıyorlardı tabi haliyle. ancak şimdi onlarda korkmaya başladı. benim korkularımın sadece filmlerde kitaplarda yaşananlar değil gerçek hayatta da her an olabileceğini görünce gerçekten endişelenmeye başladılar. bu olay ve buna benzerleri kadınlara, çocuklara ya da tüm insanlara diyelim özgürlüğün ne kadar kısıtlı olduğunu, güvensizliği gösterdi.

  YanıtlaSil