nazar için:

Felak Suresi Anlamı: ( Ey Muhammed ! ) De ki: Yaratıkların şerrinden, bastırdığı zaman karanlığın şerrinden, düğümlere nefes eden büyücülerin şerrinden, hased ettiği zaman hasedçinin şerrinden, tan yerini ağartan Rabbe sığınırım.

Nas Suresi Anlamı : ( Ey Muhammed ! ) De ki : Sığınırım ben insanların Rabbine, insanların Melikine (mutlak sahip ve hakimine ), insanların İlahına. O sinsi vesvesenin şerrinden, O ki insanların göğüslerine ( kötü düşünceler ) fısıldar. Gerek cinlerden gerek insanlardan ( olan ) bütün vesvesecilerin şerrinden Allah ‘ a sığınırım.

Peygamber Efendimiz iki kul euzüyü okuyup buyurdu ki; “bu iki sure ile belarlardan, nazardan korunun ! hiç kimse bu iki sure ile korunduğu gibi, başka şeyle korunamaz. “ ( Ebu Davud )

22 Aralık 2015 Salı

Mevlid Kandili
      Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ( s.a.v.) in doğduğu bu mübarek Mevlid günü kutlu, mutlu , hayırlara vesile olsun. Yüce Yaradanımız, her daim dualarımızı kabul etsin ve bizleri kötü olan her şeyden korusun, günahlarımızı affetsin ve  hakkımızda her şeyin en hayırlısını nasip etsin. Amin amin amin…


6 yorum:

 1. Kandilin kutlu, duaların kabul olsun canım...

  YanıtlaSil
 2. Amin, hayırlı kandiller Özlem Hanım ♥

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı Kandiller canım. Bu dua'ya bende Amin diyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Hayırlı kandiller ve sevgiler..

  YanıtlaSil